Sklep zabawkowy to idealne miejsce na to, aby dostarczyć sobie inspiracji na prezenty dla dzieci. Znajdziemy tam wiele różnorodnych zabawek popularnych na rynku i uwielbianych przez dzieci. Sklepy podzielone są na poszczególne działy, dzięki czemu doskonale wiemy gdzie się kierować. Jeżeli nie masz pomysłu na prezent, warto wybrać się do sklepu zabawkowego. 

Sklep zabawkowy – co dla chłopca, a co dla dziewczynki? 

Najlepiej kupować dziecku takie zabawki, które będą wspierać jego rozwój oraz będą na tyle uniwersalne, aby rosnąć razem z nim. Dzięki temu nie będziemy ciągle wydawać pieniędzy na nowe rzeczy dla dziecka. 

Dziewczynki uwielbiają zabawki polegające na dekorowaniu, układaniu oraz tworzeniu. Od zawsze wiadomo, że dziewczynki uwielbiają lalki, przebieranie ich, urządzanie domku dla lalek i kompletowanie coraz nowszych elementów do swojego zestawu barbie. Dobrym wyborem, może okazać się także miniaturowa kuchnia: naczynia, miski, kuchenka oraz zabawkowe jedzenie. Małe dziewczynki uwielbiają pomagać mamom w kuchni, ale nie zawsze mogą podjąć się działań dorosłych – dlatego doskonale zastąpi im to dziecięca kuchnia. Takie zabawki wpływają pozytywnie na kreatywność oraz przygotowują małą Panią domu do domowych aktywności. 

Zabawki dla chłopca cechują się przede wszystkim możliwością kreatywnej zabawy. Są to przede wszystkim samochody, składane własnoręcznie tory wyścigowe, klocki konstrukcyjne. Świetne będą wszelkiego rodzaju materiały z których można tworzyć oraz budować. Dobrym pomysłem będą rozmaite puzzle, układanki. Chłopiec może je układać sam, albo przy pomocy rodzica. Takie zabawki świetnie wpływają na koncentrację, stymulują rozwój oraz uspokajają dziecko.

Należy jednak pamiętać, że powoli zacierają się granice pomiędzy zabawkami chłopięcymi a dziewczęcymi. W dzisiejszych czasach dąży się do tego, aby zabawki nie były skierowane wyłącznie do jednej płci. Dziewczynki mogą bawić się samochodami i układać klocki, a chłopcy bawić się lalkami i odnaleźć pasję w gotowaniu. 

Sklep zabawkowy – kategorie zabawek

Na rynku istnieje wiele zabawek w różnych ciekawych kategoriach. Przede wszystkim, zabawki są podzielone ze względu na wiek oraz tematycznie, np. zabawki muzyczne, konstrukcyjne, interaktywne, edukacyjne, drewniane, przestrzenne (3D), do kąpieli, puzzle, gry planszowe, zabawkowe pojazdy, dla dziewczynki, dla chłopca, dla niemowląt. 

Sklep zabawkowy – popularne zabawki w 2021 roku. 

Jedne z popularnych zabawek, które można aktualnie zakupić w sklepach to:

  • Puzzle i memory – Trefl, Fisher-Price, Zestaw maluszka 3w1 – układanki o różnym poziome trudności, stymulujące rozwój umysłu oraz koncentrację,
  • Zabawka interaktywna – Dumel Discovery, Odkrywczy domek – zabawka stymulujące rozwój funkcji poznawczych dziecka,
  • LEGO City, Mega Pack 3w1 – wspiera motorykę małą i zdolności konstrukcyjne.