Rozwój technologii sprawia, że spotkania online nie są już niczym zaskakującym zarówno w sprawach biznesowych, prywatnych, jak i w kwestii dbania o swoje zdrowie psychiczne. Pandemia Covid – 19 sprawiła, że wiele osób, które uczęszczały na psychoterapię musiało zrezygnować ze stacjonarnej formy pomocy i przenieść spotkania na skype, zooma, messengera i wiele innych dostępnych aplikacji. Konsekwencją izolacji jest niewątpliwe również to, że znacznie więcej osób czuje potrzebę sięgnięcia po pomoc psychologa. W odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczeństwa wielu psychologów i psychoterapeutów zdecydowało się prowadzić e-wizyty. W artykule odpowiemy na jedne z bardziej nurtujących pytań w kwestii korzystania z pomocy psychologicznej online w kryzysowych sytuacjach np. jakie są koszty wizyty, czy długo trzeba czekać, oraz przede wszystkim – czy to działa?

Czy psychoterapia online jest skuteczna?

Wiele dostępnych badań oraz opinii klientów twierdzi, że psychologiczne wsparcie online jest tak samo skuteczne jak psychoterapia w gabinecie psychologa czy psychiatry. Psychologiczne wsparcie online przestrzega najważniejszych zasad skutecznego udzielania wsparcia w kryzysowych sytuacjach, czyli rozmowy i zaufania. Pod tym względem psychoterapia online nie jest w żaden sposób wybrakowana i „gorsza” od psychoterapii stacjonarnej w gabinecie. 

Ponadto psychologiczne wsparcie online ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to wygodna forma wizyty, gdyż nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dojazdy. Wielu pacjentów podczas e-wizyty czuje się bardziej komfortowo i swobodnie, ponieważ zwykle pacjent znajduje się we własnym, bezpiecznym domu.

Trzeba zaznaczyć, że nie wszyscy mieszkają w wielkich miastach, gdzie dostęp do gabinetów psychologicznych i psychiatrycznych jest bezproblemowy. Dzięki psychologicznemu wsparciu online osoby w kryzysie emocjonalnym mogą otrzymać pomoc niezależnie od tego, gdzie mieszkają. 

Niewątpliwą przewagą psychologicznego wsparcia online nad stacjonarną wizytą w gabinecie jest fakt, że na tę pierwszą nie trzeba długo czekać. Osoba, która znajduje się w kryzysowej sytuacji niemal od razu może skontaktować się z psychologiem i otrzymać natychmiastową pomoc np. dzięki portalowi (https://porozmawiajmyonline.pl/). 

Na jaką pomoc możemy liczyć od psychologów online? Ile kosztuje psychologiczne wsparcie online?

Portal (https://porozmawiajmyonline.pl/) współpracuje z wykwalifikowanymi specjalistami np. z zakresu zaburzeń lękowych i depresyjnych, trudności w relacjach, zaburzeń osobowości oraz zaburzeń emocjonalnych i zaburzeń nastroju. Osoby w kryzysowych sytuacjach mogą liczyć na niemal natychmiastowe psychologiczne wsparcie specjalistów z porozmawiajmyonline.pl. Ponadto, oprócz wymienionego zakresu wsparcia, pacjent ma także możliwość odbycia konsultacji z couchem rozwoju osobistego oraz psychodietetykiem. 

Ceny za usługę wahają się od 40 zł do 200 zł za 50 min e-wizyty w zależności od specjalisty oraz formy spotkania. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę (https://porozmawiajmyonline.pl/).