W ostatnich czasach coraz więcej psychologów i psychoterapeutów oferuje swoją pomoc za pośrednictwem Internetu. Wiele wizyt i samych psychoterapii zostało przeniesionych do wirtualnej rzeczywistości. Niektóre kliniki i gabinety wyspecjalizowały się w prowadzeniu pomocy psychologicznej online. Czy jednak taka forma pomocy może być skuteczna? Czy psycholog mimo braku bezpośredniego kontaktu z pacjentem może udzielić mu wsparcia i niezbędnej pomocy?

Psycholog internetowy w sytuacji kryzysowej

Pomoc psychologiczna online ma jedną wyjątkową zaletę — można z niej skorzystać dokładnie wtedy, kiedy się jej potrzebuje. Strona kliniki MyWay prowadzi m.in. psychoterapię w formie wideokonferencji, a także porady psychologiczne poprzez czat lub e-mail. Dzięki temu każdy pacjent może skorzystać z pomocy psychologa w odpowiadającym mu czasie i warunkach. W przypadku trudnej sytuacji lub długo utrzymującego się złego stanu psychicznego warto zainteresować się pomocą psychologiczną. Forma spotkań online umożliwia rozpoczęcie terapii bez dodatkowych kosztów pod postacią dojazdów. Jest również łatwiejsza do umówienia za pośrednictwem strony internetowej. Psycholog online mywayclinic.online z pewnością udzieli każdemu odpowiedniego wsparcia i pomoże w rozwiązaniu trudnych problemów psychicznych.

Na czym polega psychoterapia online?

Warto wiedzieć, że psychoterapia online jest tak samo skuteczna, jak stacjonarna, co potwierdziły różne badania. Podczas spotkań z psychologiem prowadzonych w ten sposób można przeprowadzić podobne ćwiczenia i zmienić swoje schematy myślowe. Terapia online jest dyskretna i łatwiejsza do umówienia ze względu na brak konieczności dojazdu do kliniki stacjonarnej. Psychologowie internetowi w MyWay udzielają pomocy m.in. w przypadku depresji, zaburzeń lękowych i fobii społecznej. Mogą również doradzić w sprawie codziennych problemów — kryzysu w związku lub nadmiernego stresu. Klinika internetowa MyWay zapewnia profesjonalną pomoc na wysokim poziomie. Każdy, kto chce zmienić coś w swoim życiu, może skorzystać ze wsparcia jej psychologów i psychoterapeutów.

Konsultacja z psychologiem internetowym może być pierwszym krokiem w kierunku zmiany swojego życia na lepsze. To początek pracy nad sobą, zmiany swoich schematów myślowych i poszukiwania na nowo własnego ja. Psychoterapia online może znacząco podnieść zadowolenie z życia i pokazać, że wciąż jeszcze istnieje nadzieja na lepsze jutro. Wystarczy jedynie sięgnąć po odpowiednią pomoc.