Termoizolacja, by była skuteczna, musi zostać położona jak najszczelniej. Niewłaściwe docięcie styropianu ma ogromny wpływ na powstanie mostków termicznych, dlatego tak ważne jest staranne docinanie kolejnych płyt. Jak w sposób oszczędny, szybki i prosty przeprowadzić montaż styropianu na elewacji budynku? Wyjaśniamy.

Profesjonalne maszyny pomogą dociąć styropian

Każda szanując się firma, zajmująca się termoizolacją, powinna wyposażyć swoich ludzi w bezpieczne i certyfikowane maszyny umożliwiające perfekcyjne cięcie tego materiału. Styropian jest o tyle niewdzięcznym materiałem, że z jednej strony jest dość miękki i prosty w obróbce, ale w momencie, gdy zachodzi potrzeba idealnego dopasowania, zastosowanie piły czy noża nie przynosi zadowalających efektów. Obcięty w ten sposób styropian nie trzyma kątów i jego dokładne złączenie z inną częścią ocieplenia jest niemożliwe do wykonania bez wykorzystania pianek. Te z kolei są drogie, a dokładne wypełnienie nimi szczelin nie zawsze jest tak proste, jak może się to z początku wydawać.

Dlaczego warto zdecydować się a profesjonalne przycinarki do styropianu?

Na polskich budowach w dalszym ciągu królują noże i piły do styropianu oraz własnoręcznie wykonane przycinarki, których użytkowanie może zakończyć się porażeniem prądem. Takie maszyny nie są warte uwagi, bo praca powinna być przede wszystkim bezpieczna. Wykorzystując profesjonalne maszyny, otrzymujemy wszelkie wymagane certyfikaty i możemy być pewni, że oprócz precyzyjnego cięcia dostaniemy również pełne bezpieczeństwo w trakcie prac budowlanych. To niezwykle ważne, by praca przebiegała w komfortowych warunkach.

Jeżeli nie masz ochoty zbierać niewielkich kuleczek, które powstają przy cięciu styropianu nożami, to profesjonalna przycinarka wydaje się najlepszym rozwiązaniem, które daje pełną precyzję i gwarancję, że dana płyta będzie idealnie pasowała do reszty. Musisz wiedzieć, że takie urządzenia wcale nie są drogie, nie ma więc sensu marnować czasu na ręczne cięcie, które nie dość, że jest niewygodne, to jeszcze nie zapewnia pożądanych efektów!

Partner artykułu RemonTech – producent maszyn do cięcia styropianu https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/.