Moda czerpie inspiracje z wielu sfer codziennego życia. Przekonuje o tym marka Iness Shoes. Wśród nich ważne miejsce zajmuje wojsko i praktyczne stroje żołnierzy oraz obuwie, pierwotnie przeznaczone do zadań specjalnych. Creepersy są po oficerkach kolejnym przykładem na to, że front walki i miejskie chodniki mogą mieć ze sobą wiele wspólnego. Przypadkiem wędrujące do świata mody creepersy stały się hitem nie tylko na pokazach najznakomitszych projektantów, ale i wśród osób, które lubią się wyróżniać.

Skąd się wzięły creepersy i co to za buty?

Angielscy żółnierze, walczący w Afryce narzekali na piasek, wdzierający się do wnętrza butów. Stało się to inspiracją do stworzenia obuwia na wysokiej, kilkucentymetrowej platformie, aby podniesione buty nie były tak bardzo narażone na kontakt z piaskiem. Wygodne creepersy wprost z pustyni wdarły się na stopach żołnierzy do angielskich pubów, w których po powrocie z misji świętowali wojskowi. Creepersy zostały świetnie przyjęte przez indywidualistów, którzy swoim wyglądem uwielbiają się wyróżniać, stając się jednym z elementów stylizacji członków subkultur. Efektowne creepersy powracają. Pierwotnie noszone przez mężczyzn, dziś stały się jednym z ulubionych akcesoriów również w garderobach kobiet. Efektowne obuwie na platformie z obudowaną górną częścią jak w tenisówkach lub sneekersach? Te buty zwracają uwagę i zachwycają.

Noś creepersy tak, jak chcesz

W początkowym okresie creepersy noszone były przez żołnierzy angielskich na pustyniach Afryki, gdy zyskały uznanie prywatnych użytkowników stały się dodatkiem, który mężczyźni nosili na co dzień. Stylowe sneekersy to obuwie, które obecnie nosi się niezależnie od płci. Zarówno kobietom, jak i mężczyznom obecnie pasują modne creepersy, dodające kilka centymetrów wzrostu bez rezygnacji z wygody. W przeciwieństwie do obuwoa na obcasach creepersy są podniesione na całej podeszwie. Sznurowane creepersy pozwalają na doskonałą izolację od podłoża oraz zachowanie komfortu i stabilności poruszania się przy jednoczesnym, optycznym wydłużeniu sylwetki. Najmodniejsze, czarne i białe creepersy zestawisz z jeansami, t-shirtem, a także marynarką o kroju lekko przedłużonym. Doskonale komponują się ze spodniami, sięgającymi przed kostkę oraz z bezrękawnikiem, gwarantującym komfort termiczny. Creepersy w wersji gładkiej oraz we wzór (obecnie modne kwiaty oraz cętki) świetnie pasują do stylizacji codziennej oraz na wyjście do klubu. Doskonałe w duecie z saszetką-nerką, którą założysz na biodra, by mieć pod ręką najpotrzebniejsze akcesoria.